PRODEJ: průmyslový areál

Vír

Poslední změna: 12.01.2018

Cena 25 000 000 Kč

Poznámka: Přímý prodej bez RK.

Průmyslový areál Vír a malá vodní elektrárna

Nabízíme k prodeji stoprocentní obchodní podíl společnosti Rotter-Vír s. r. o., v jejímž vlastnictví se nachází průmyslový areál Vír a malá vodní elektrárna (MVE), obec Vír, kraj Vysočina.
Areál Vír je rozsáhlý průmyslový areál situovaný na okraji obce Vír několik stovek metrů pod hrází stejnojmenné vodní nádrže. Součástí areálu je malá vodní elektrárna o celkovém výkonu 143 kW (T1 75 kVA, T2 68 kVA, typ KT 600). V roce 2015 a 2016 proběhla revitalizace areálu, repase turbín, oprava vodního kanálu a automatizace provozu MVE včetně zřízení dálkového dohledu provozu.
Samotný areál Vír je tvořen souborem několika nemovitostí. V přední části je dvoupodlažní budova vrátnice a kanceláří s přízemní přístavbou kuchyně a jídelny. Na ní navazují jedna třípodlažní a jedna dvoupodlažní výrobní budova pro textilní výrobu. Tyto budovy jsou postaveny na uliční čáře podél komunikace. Za budovami jsou na hraně svahu budova dílen, budova bývalé prodejny a šaten a dvě výrobní haly. Za těmito halami je zámečnická dílna a budova údržby, společný dvůr a v zadní části areálu skupiny budov a kanceláří, skladů a garáží. V horní části areálu je bývalá kotelna se zastřešenou skládkou paliva a komín. Dále je v areálu ještě několik vedlejších staveb, zpevněné plochy a vodní kanál. Areál je oplocený.
Poslední využití areálu bylo pro textilní a strojírenskou výrobu. V současné době je areál bez celkového využití s funkční MVE a ihned k dispozici.
Podrobný materiál o areálu Vír a MVE na vyžádání, prohlídka areálu po domluvě kdykoli.

* Pozice značky na mapě je orientační a nemusí odpovídat přesné poloze nemovitosti.
Dotykem zvětšit
Celková plocha
26253 m²
Konstrukce budovy
smíšená
Stav budovy
dobrý stav
Parkování
parkování na pozemku, garážové stání
Typ komunikace
asfalt
Ostraha
pco
Lokalita objektu
okraj obce / města
Internet
Oplocení
Zdroj elektřiny
230/400V veřejný, jiný zdroj / vlastní
Odpad
septik / jímka
Plyn
zaveden
Topení
ústřední - plynové

Sdílet nabídku

Možnosti financování